HEMEN ARAYIN !
  • Telf: 0530 076 4106
  • info@fantomevdenevenakliyat.com

Koli Yapımına Dikkat!

Koli Yapımına Dikkat!

Eşyaların Paketlenmesi

1.  Birçok nakliye firması nakliye sözleşmesine “eşya sahibinin paketlediği eşyalarda meydana gelen hasarlardan firmamız sorunlu değildir. “ diye madde koymaktadır. Paketleme konusunda karar vermeden önce bunu bilmeniz önemlidir.

2. Eğer paketlemeyi siz yapacak iseniz beyaz eşya ve mobilyaları firmaya bırakın siz sadece kolisi yapılacak malzemeleri paketleyin koli üzerine HASSAS, LÜTFEN DİKKAT, ibarelerini yazmayı unutmayın.

3.  Her oda için önce beni aç kolileri hazırlayın. Bu kolilere yeni evinizde hemen ihtiyaç duyabilecek eşyaları yerleştirin. Böylece ilk gün tüm kolileri açmak zorunda olmazsınız.

4.  Kolileri 20 Kg’den daha ağır yüklemeyin. Örneğin tüm kitaplarınızı aynı koliye doldurmayın. Kitaplar için orta boy koli kullanın. Üzerine kesinlikle KİTAPTIR ibaresini yazmayı unutmayın.

5.    Her hazırladığınız kolinin önce altını sağlam bir şekilde bantladıktan sonra koliyi doldurmaya başlayın.

6.    Sık kullandığınız eşyaları en son paketleyin. Paketlemeye çaydanlıktan başlamayın çaysız kalırsınız.

7.    Hazırladığınız kolileri odanın bir köşesine düzenli olarak yerleştirin. Tüm kolileri bir odaya doldurmayın. Kolileri boş bir odaya çekmeniz firmamızın mobilya sökümü ve paketleme işlemlerini daha rahat yapmalarına vesile olacaktır.

8.    Kolilerin üzerine içindekiler ve gidecekleri oda hakkında notlar yazın.

9.    Kırılabilecek eşyaları özenle ve iki kat paketleyerek koliye yerleştirin.

10.  yaptığınız kolileri asla yarım doldurmayın yapılan koliyi sallayarak içindekilerin birbirine çarpmadığına emin olun.

Malatya Nakliyat Firmaları‘nı Seçerken Dikkatli Olun!

Paketlerin Açılması;

1- Öncelikle ilk ihtiyaç duyabileceğiniz eşyalarınızın bulunduğu kutuları açın.

2- Firmanın paketlediği eşyaları firma yetkilileri gitmeden açıp hasar olup olmadığını kontrol edin. Hasarlar var ise firma yetkililerine bu hasarları belirtin.

3- Tüm kolileri açmak ve eşyaları yerleştirmek için kendinize 4-5 gün zaman tanıyın.

4-  Bir odayı depo olarak kullanın, açmadığınız kolileri ve diğer eşyaları bu odada depolayın böylece tüm odalarınızı ve eşyalarınızı hazırladıktan sonra en son bu odayı da düzenlersiniz. Böylece yerleşme süreci bitene kadar dağınık sadece bir odanız olur.

Malatya nakliyat firmaları

Malatya Evden Eve

Malatya Evden Eve Nakliyat - Malatya Evden Eve Taşımacılık - Malatya Evden Eve Nakliyat Firmaları