HEMEN ARAYIN !
  • Telf: 0507 646 88 46
  • info@fantomevdenevenakliyat.com

Ambalajlama

Ambalajlama

Günümüz de bir çok insan işi dolayısıyla taşınma durumunda kalmıştır. Böyle durumlar da bir çok insanın sorunları arasın da nakliye firması bulmak vardır. Bunun başlıca nedeni ise eşyalarına hiç zarar gelmemesini istemesidir. Malatya Evden Eve Nakliyat Sektöründe olan firmamızın da amacı eşyalarınıza hiç zarar gelmemesidir.

İyi bir firma bulmak için ise eşe dosta akrabaya sorulur. Daha önce birlikte çalıştıkları nakliye şirketi firmalarını  bize önerirler. Yetkililerle konuştuktan sonra ise kararımızı veririz.

Peki bu nakliye işlerinde eşyaların ambalajlanmaları nasıl yapılmalıdır?

Anlaştığınız nakliye şirketinde mutlaka montör eleman bulunmalıdır. Mobilyalar uzman ekip tarafından demonte edilmelidir. Bu aşamadan sonra ise paketleyici elemanlar tarafında “patlayan lastik”ile sarılmalıdır. Koli bandı ile bantlanmalı ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır.

Dış yüzeyi hassa olan eşyalar(buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, televizyon, şohben, termosifon vb.) eşyalar çok az darbe alsalar bile hasarlı görüntüleri pek hoş durmaz. Bu tip eşyaları “ambalaj battaniyesi” olarak adlandırılan keçe kumaşlara sarılarak taşınması gerekmektedir.

Kristal ve cam eşyalar için ise korunaklı karton variller, yatak vb. eşyalar için hazırlanmış yatak kolileri, giysiler için yatay ve askılı koliler, mobilyalar için ise “patlayan lastik” kullanılmalıdır.

Vitrin, koltuk gibi diğer hacimli eşyalar ise havalı naylonla muhafaza edilmelidir. Bunun yanı sıra askı ile taşınabilecek giysiler askılı özel kolilerde taşınmalıdır. Cam eşyalar da cam kağıdına sarılarak taşınmalıdır. Ve son olarak da antika eşyalarınız varsa bunlar için de özel bir paketleme yapılmalıdır.

Malatya Evden Eve

Malatya Evden Eve Nakliyat - Malatya Evden Eve Taşımacılık - Malatya Evden Eve Nakliyat Firmaları